אימון למרתון

אימון למרתון

כושר גופני הוא אחד התחומים המובילים כיום בתחום פעילות גופנית, ישנם מגוון פעילויות גופנית המשפרות את הכושר הגופני ואורח החיים העמוס והלחוץ של שנות האלפיים.
אין זה חדש שהמודעות לגוף היום בעלת משמעות רבה, וניתן לראות זאת בקרב רבים.
לא פעם אנו שומעים על אימון למרתון. אך כיצד ניתן להתכונן לסוג של אימון למרתון?  מה הדברים החשובים שיש לקחת בחשבון לפני הריצה, או האם יש הכנות מסוימות שיש לדעת?

תכנית אימון למרתון

כמו בכל תחום שדורש הכנה מראש, כך גם בתחום הכושר הגופני ובעיקר בנושא אימון למרתון חשוב להקפיד על מספר דברים טרם המועד.
ישנם מגוון שיטות להכנה. מכיוון שריצת המרתון היא ארוכה חשוב להתחיל בצורה נכונה ובשלב מסוים להתחיל להגביר את הקצב.
למשל ריצות ארוכות  – המרתון הוא בסופו של דבר סוג של תחרות ומי שמשתתף בה איך לא רוצה להגיע במקום הראשון לפחות לכן יש להתכונן לכך מראש , ובעזרת ריצות ארוכות הגוף מתחיל להתרגל למרחקים ארוכים ויכול להסתגל מהר יותר, כמובן שיש להתחיל מוקדם על מנת שהגוף יתרגל כמה שיותר.
לרוץ זה נהדר אך צריך לדעת היכן וכיצד. נכון שריצה על מישור היא הכי נוחה וקלה יחסית אבל בשביל שהגוף יבין ויפנים שמדובר במרתון חושב לאתגר אותו כמובן בגבולות מסוימים (זאת לאחר בדיקות רפואיות שהכל תקין ואפשר לבצע את סוג הכושר הזה) ולרוץ בשטחים עם עליות וירידות.
אחת החולשות שיש כאשר מתחילים להתכונן לריצת מרתון היא העייפות, ובכדי להתגבר על כך יש לפעול בחוכמה ולבצע סוגים שונים של ריצות, אחת מהן היא ריצה לבניית כוח סיבולת  ריצה זו כוללת הרבה עליות המאפשרות לגוף להסתגל למצב הקיים.

אימון למרתון – רק עם מאמן מקצועי

גם אם אתם חובבים ספורט ואוהבים כושר ועושים זאת מידי פעם, אך החלטתם שאתם רוצים לאתגר את עצמכם ועושים אימון למרתון חשוב שיהיה ע"י מאמן מקצועי ומוסמך, שעובד איתכם באופן אישי, כך יהיה הרבה יותר קל לעבוד עם תכנית אימון מסודרת, הגוף יידע כיצד להתנהג במצבים כאלו, וגם כאשר יהיה קשה , המאמן כבר מכיר את המצבים הללו ויידע כיצד לסייע. חשוב לעבוד בצורה מבוקרת ומקצועית בליווי מדריך מוסמך.
כך גם המוטיבציה תהיה הרבה יותר גבוהה ותגיעו מוכנים בצורה מושלמת למרתון.

 

 

 

 

 

 

 • להזמנת ההרצאה
  השאר פרטים בטופס שלפניך,

  או חייגו עכשיו:
  054-7948512

  שם:

  טלפון:

  מייל:

  תאריך?

  שעה?

  מיקום?

 • © כל הזכויות שמורות לאיתן חרמון - מרצה מוטיבציה / קידום ובניית האתר BHS Group